nalagam novice...

Oznanila

Leto XXVI št. 8 (27. 09. 2020 - 24. 10. 2020)

Dragi župnljani!

Pandemija COVID-19 je prizadela ne samo naš narod, ampak celoten svet. Pred tem si ne more in ne sme nihče zatiskati oči. Mnogi bodo ostali brez zaposlitve, zato bo ponekod za mnoge še težje, ko je bilo do sedaj. Naša krščanska dolžnost je, da take posameznike in družine poskušamo poiskati in jim po svojih močeh tudi pomagati.
Moge izmed njih je morda sram, da bi prosili za pomoč, zato vas vse prosim, da to sporočite v župnišče na telefonsko tajnico ali osebno v času uradnih ur. Kako te ljudi poiskati?
V tem tednu smo imeli sestanek župnijske Karitas. Na sestanku smo sklenili, da poskušamo ustvariti župnijsko mrežo, v katero bi bili vključeni vsi župljani in sicer z enim samim namenom: poiskati v naši župniji tiste, ki so zaradi krize ostali brez zaposlitve.
Prosim vas: Napnimo oči in poskušajmo s svojimi prijatelji in znanci pogledati okoli sebe in poiskati te posameznike ali družine. Bog lonaj!
Će pa ste sami v stiski, se oglasite v župnišču. Pomagali vam bomo po svojih najboljših močeh.

V letošnjem pastoralnem letu bo zaradi razmer, ki jih pretežno narekuje pandemija COVID-19, potrebno redno spremljanje tako župnijskih oznanil, kot tudi župnijske spletne strani. Včasih se bo lahko kakšna stvar ali srečanje, veruk, sestanki ... spremenili od danes na jutri.
Vsi bomo potrebovali veliko potrpežljivosti in razumevanja.
Najpomembnejša stvar pri vsem pa je, da ostanemo zdravi, da se držimo navodil NIJZ in tega, kar nam bodo predpisali naši slovenski škofje.
Seveda pa velja načelo, da bolan ne hodim okrog.
Veliko Božjega blagoslova v novem pastoralnem letu.

Župnik