Čistilni servis

Za skladno delovanje župnije je potrebno poleg vernikov tudi veliko število ljudi, ki redno sodelujejo pri organizaciji cerkvenega življenja. Naša župnija se od drugih mogoče loči tudi zato, ker ima dobro vodene skupine, ki skrbijo za to harmonijo. Mednje sodi tudi - na prvi pogled mogoče povsem neopazna - ekipa, ki skrbi za čistočo obeh naših cerkva. Že od samega začetka delovanja ekipe, ko je bil zgrajena naša nova cerkev, jo vodi gospa Amalija Zupančič. V ekipo je vključenih cca 20 ljudi, ki so razporejeni v 4 skupine za novo in 1 skupino za staro cerkev. Za novo cerkev je vsaka skupina zadolžena za čiščenje enkrat mesečno. Ekipa ni opremljena z najmodernejšimi napravami za čiščenje, kot bi si to lahko kdo mislil, ampak uporablja klasične pripomočke po zgledu naših babic in sicer metle in krpe. Vzdušje v ekipi je zelo pozitivno, saj je njihov moto »veselo, hitro in temeljito«.