22. NAVADNA NEDELJA 2.9.2007

GODOVI TEDNA: danes obhajamo angelsko nedeljo ponedeljek; sv. Gregor Veliki - papež torek; sv. Rozalija Sicilska - spokornica sreda; Mati Terezija - redovnica četrtek; sv. Bertrand - redovnik petek; sv. Regina - mučenka sobota; praznik Marijinega rojstva €“ mali šmaren nedelja; 23. navadna v cerkvenem letu Jutri se bodo spet odprla vrata naših šol, pa tudi naših veroučilnic. Počitnic je konec, treba se bo podrediti šolskim obveznostim, kar bodo občutili tako otroci, kot tudi njihovi starši in seveda učitelji in kateheti. V naši župniji smo vam pred kratkim predstavili začasni urnik verouka za letošnje veroučno leto. Na žalost smo ga že morali za nekatere razrede spremeniti. Spet smo se znašli v krizi glede veroučiteljev. Ena katehistinja ne bo več poučevala, ker se bo te dni poročila, druga pa se je preselila drugam in bo zato imela čas za poučevanje verouka samo en dan v tednu. Na srečo smo dobili še eno katehistinjo, gospo Rezko Vrhunc, ki pa bo tudi lahko poučevala verouk samo en dan v tednu. Za vse te zadeve smo zvedeli šele pred kratkim, zato boste, upamo, spremembe vzeli na znanje z razumevanjem. Prepričani smo, da do večjih sprememb urnika ne bo več prišlo. Urnik vam objavljamo na koncu današnjih Oznanil. Teden, v katerega danes vstopamo, je prvi v mesecu septembru. Ne pozabimo na pobožnosti prvega četrtka, petka in sobote. V soboto bomo praznovali mali šmaren - praznik Marijinega rojstva. Sveti maši bosta po delavniškem redu. V nedeljo Shod v čast Sv. Duhu! Od jutri dalje bosta spet vsak dan dve sveti maši, jutranja in večerna. Uradne ure bodo spet vsak dan zvečer, pol ure pred sv. mašo, dopoldan pa vsak dan (razen torkov, sobot in praznikov) od 8. do 9. ure. Ob nedeljah in zapovedanih praznikih so pri nas svete maše ob 7.30. (sv. Jurij), 9., 10.30. in 19. uri. Kadar prazniki niso zapovedani, je nedeljski red maševanja brez pol enajste sv. maše!! Ta teden bodo v petek ob 16. uri spet vaje za mladinski zbor! POPRAVLJENI URNIK VEROUKA ver. leto 2007/08 1.razred: ponedeljek 17.15 ali torek 17.152.razred: ponedeljek 16.15 ali torek 16.15 3.razred: ponedeljek 15.15 ali poned 16.304.razred: torek 15.15 ali sreda 16.155.razred: ponedeljek 16.15 ali poned 17.307.razred: ponedeljek 15.15 ali sreda 17.15birmanci: sreda 17.15 ali četrtek 16:00 ali četrtek 17.15Mladinski zbor (vaje): petek ob 16. uri! Lokacija: