23. NAVADNA NEDELJA 9.9.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Nikolaj Tolentinski torek; sv. Gvido sreda; Ime Marijino četrtek; sv. Janez Zlatousti - škof in cerkveni učitelj petek; Povišanje Sv. Križa - praznik sobota; Žalostna Mati Božja nedelja; 24. navadna v cerkvenem letu, god sv. Kornelija in Ciprijana - mučencev Z veroukom smo začeli v preteklem tednu, na žalost pa se je zgodilo, da sta kar dve katehistinji zboleli in tako nista mogli priti. Kljub temu smo učence, ki so prišli vpisali in jim razdelili delovne zvezke in učbenike. K prvi uri verouka je prišlo malo veroukarjev, zato opozarjamo starše, da ta teden svoje otroke gotovo pošljete. S seboj naj prinesejo veroučna spričevala in nekaj denarja za učbenike (11 Evrov). Veroučni urnik smo že enkrat popravili, kljub temu pa se je izkazalo, da še vedno ne ustreza. Problematična sta termina za tretji razred verouka. Kot se je izkazalo, najmanj pet otrok iz tega razreda ne more hoditi ne ob ponedeljkih ne ob sredah. Za posameznike ne moremo celega urnika obrniti na glavo, če ne morejo priti ob določenih terminih. Ker pa gre za veliko otrok, smo z veliko težavo našli drug termin. Starši sami ste izrazili željo, da bi bil verouk zanje ob četrtkih in tako smo tudi uredili. Zaradi majhnega števila tretješolcev (15) pa bo zanje samo en termin, četrtek ob 15.30. uri. €“ Termini za druge razrede verouka, kot se je izkazalo, niso problematični in jih ne bomo spreminjali. Treba bo le učence razporediti, da ne bo v kakšni skupini preveliko število veroukarjev, v drugi pa skoraj nobenega. V tem primeru bomo obdržali samo eno skupino. Starši morate razumeti, da katehistinje poučujejo verouk tudi v dveh ali celo v več župnijah in imajo polno dela, zato ne morejo sprejemati številčno premajhnih skupin. Srečanja za mladostnike, ki obiskujete srednje ali poklicne šole, se bodo začela zadnji teden v septembru. Bodo pa ob sredah ob 19.30. uri. Mladi iz četrtih letnikov se boste lahko pridružili študentski skupini, ki bo začela s srečanji v začetku oktobra (ob ponedeljkih zvečer). Mladinski zbor je pretekli teden že začel z vajami.Te bodo vsak petek ob 16. uri. Tudi letos ga bo vodila Marta Sečnik. Pred kratkim se je poročila in ji ob tej priliki iskreno želimo vse dobro na njeni novi življenjski poti. Ministranti bodo imeli svoja srečanja spet vsak petek ob 18.15, po premaknitvi sv. maše na pol sedmo uro pa ob 17.45. uri. V soboto bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Več o tem srečanju boste mladi našli na spletnih straneh in plakatih. Tudi letos bo možnost prevoza z vlakom. Celodnevno čaščenje Svetega Rešnjega Telesa bomo imeli v soboto, dne 22. septembra. Danes popoldan ob 16. uri vas vabimo na SHOD v čast Svetemu Duhu! Lokacija: