24. NAVADNA NEDELJA 16.9.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Robert Bellarmino - škof in cerkveni učitelj torek; sv. Jožef Kupertinski sreda; sv. Januarij - mučenec četrtek sv. Andrej Kim Taegon in drugi korejski mučenci petek; sv. Matej (Matevž) - apostol, evangelist, sobota; sv. Florencij - puščavnik nedelja; 25. navadna v cerkvenem letu. Z novim pastoralnim letom začnejo v župniji spet potekati njene običajne aktivnosti. Z veroukom smo začeli in upamo, da smo glede urnika le našli primerne rešitve za vse razrede osnovne šole. Rešitev smo našli tudi za 3. razred, na željo staršev bo verouk za ta razred ob četrtkih ob 15.30. uri. Ker je v tem razredu samo 15 otrok, bo verouk samo v eni skupini. Srečanja za mladino se bodo začela zadnjo sredo v septembru. Vodstvo teh srečanj sta prevzeli gospa Rezka Vrhunc in gospodična Sabina. Obe imata ustrezno katehetsko izobrazbo in z veseljem sprejemata to nalogo. Te dni smo vsem mladim, ki so bili pri birmi v naši župniji leta 2006, po pošti poslali vabila. Na ta srečanja lepo vabimo vse mlade, ki obiskujete srednje ali strokovne šole. Srečanja bodo zanimiva in prijetna, saj kjer se mladi srečujete kot prijatelji, ne more biti drugače. V sredo zvečer po molitveni uri (ob 20. uri) bo seja župnijskega pastoralnega sveta. Pričakujemo, da se je boste udeležili res vsi člani. Letos bomo skušali še bolj oživiti naše delo po komisijah, ki so v župnijskem svetu: za oznanjevanje, za bogoslužje in za dobrodelnost. Župnija je naš duhovni dom. Kot se v družini pričakuje sodelovanje vseh članov, da more družinsko življenje normalno potekati , tako tudi župnija ne more živeti brez skrbnega sodelovanja njenih članov. To sodelovanje se ne pričakuje samo od članov župnijskega sveta, ampak od vseh župljanov. Pri nas smo lahko res zadovoljni, saj mnogi sodelujete na različnih področjih župnijskega življenja. Nekateri v župnijskem svetu, drugi kot bogoslužni sodelavci v ministrantski službi, kot bralci, v pevskem zboru, v Karitas, kot čistilci, cerkovniki, vezilje €Ś Še vedno pa so področja, ki še ne delujejo dovolj aktivno in potrebujejo nove sodelavce. Gotovo imamo v župniji vrtnarja, ki bi skrbel za urejenost in lepoto zelenja okoli cerkve. Imamo sicer dve zakonski skupini, radi bi letos ustanovili še kakšno, zlasti skupino, v kateri bi se zbirali mladi zakonci, ki ste se pred kratkim poročili. Še vedno nimamo molitvene skupine, kar je velika škoda! Misliti moramo tudi na oratorij, veliko župnij ga že ima in povsod se pohvalijo, kako z veseljem in v lepem številu se ga otroci udeležujejo. Pridobiti bomo morali kar precejšnje število mladih, ki bodo voljni sodelovati na oratoriju. Vse to in še marsikaj drugega bomo letos skušali v župniji dopolniti ali na novo vzpostaviti. Samo aktivnosti pa so seveda premalo. Prva naša skrb bo dvig duhovne povezanosti z Bogom in med seboj. Kako lepo bi bilo, če bi tudi v naši župniji neverni lahko rekli poglejte, kako se ljubijo med seboj (APD). V soboto bo v naši župniji PRAZNIK CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SVETEGA REŠNJEGA TELESA. Najsvetejše bomo izpostavili v češčenje po jutranji sveti maši. Izpostavljeno bo do 12. ure, popoldne bomo nadaljevali s češčenjem ob 14. uri. Ob 18. uri bo sklep češčenja: pete litanije Srca Jezusovega, obnovitev posvetitve Srcu Jezusovemu in sveta maša. Ves dan bodo molitvene ure po naslednjem razporedu:08:00 Ul. Aktivistov, Bevkova, Čargova, Šarhova, Puhova , Vojkova, Funtkova,09:00 Godeževa, Gorjančeva, Grintovška, M.Lenard., bloki BS 410:00 MINISTRANTI11:00 OTROCI IZ OSNOVNE ŠOLE14:00 Hubadova, Kadilnikova, Kalingerjeva, Šarhova, N.Ovčakove, Trebinjska, Stoženska, Stožice (Mala vas)15:00 Ogrinčeva, Kočenska, Komanova, Kumrovška,M.Kovačeve, VAROVANCI DOMA UPOK. Omahnova, Padlih bor.,Maroltova, ostali16:00 MLADINA17:00 SKUPNA MOLITVENA URA Lepo vabimo, da si utrgate čas in prihajate čez dan k molitvenim uram (po gornjem razporedu), zvečer pa vsi k sklepu in sveti maši! Še posebej vabimo ministrante vseh stopenj! Gospod bo naše češčenje in zahvalo za dar presvete evharistije gotovo bogato nagradil! Lokacija: