26. NAVADNA NEDELJA 30.9.2007

GODOVI TEDNA: nedelja; sv. Hieronim - cerkveni učitelj in prevajalec Svetega pisma ponedeljek; sv. Terezija Deteta Jezusa torek; Angeli varuhi sreda; sv. Frančišek Borgia četrtek; sv. Frančišek Asiški - redovni ustanovitelj petek; sv. Marija Favstina sobota; sv. Bruno - ustanovitelj kartuzijanov nedelja; 27. navadna - rožnovenska nedelja Danes praznujemo Slomškovo nedeljo, nedeljo po godu prvega Slovenca, ki ga je sveti oče Janez Pavel II. proglasil za blaženega. Slomška je na pot svetosti vseskozi vodila velika ljubezen do našega ljudstva, zlasti pa neumorno prizadevanje za širjenje evangelija. Ustanovitev nedeljskih šol, njegovi spisi za otroke in mladino, ustanovitev knjižne založbe Mohorjeva družba, njegovi nagovori, vse to je izhajalo iz njegove trdne in globoke vere, da samo narod, ki priznava Boga za svojega Gospoda, more obstati in graditi na trdnih temeljih svojo prihodnost. S tem, da je prenesel škofijski sedež iz Šentandraža na Koroškem v Maribor, je zaustavil vpliv ponemčevanja, kateremu je bil naš narod na Štajerskem zelo izpostavljen. S tem je tudi začrtal meje, ki jih je ubranil general Meister in so v času naše osamosvojitve postale meje samostojne slovenske države. Priporočajmo blaženemu škofu Antonu Martinu naš narod, naj prosi za nas, da ne bomo pozabili na to, da je vsa naša preteklost zaznamovana z živo vero in ljubeznijo do Boga in njegove Matere Marije. Jutri bomo vstopili v mesec oktober, v mesec molitve svetega rožnega venca. Zelo priporočamo, da si v vsaki družini ta mesec ob večerni uri utrgate nekaj časa in skupaj molite del te lepe molitve. Molitev je hrana za našo vero, brez nje duhovno usahnemo in postanemo samo otroci tega sveta, ki ga hoče hudobni duh imeti zase, kar ni težko ugotoviti, iz vsakdanjih dogodkov in medčloveških odnosov. V naši cerkvi bomo molili rožni venec vsak dan pol ure pred sveto mašo, po sledečem redu: v ponedeljek in torek bodo molitev prevzeli otroci pod vodstvom katehistinj, v sredo člani župnijskega sveta, v četrtek animatorji in asistenti, ostale dneve pa običajni molilci. Lepo vabimo, da večere v mesecu oktobru posvetite molitvi - svojemu duhovnemu oblikovanju. V četrtek (prvi v mesecu) bomo molili za svetost duhovnikov in nove duhovniške poklice, v petek in soboto pa po sveti maši obnovili posvetitve Jezusovemu in Marijinemu Srcu. Člani župnijskega mešanega zbora, ki poje ob nedeljah pri sveti maši ob devetih, lepo vabijo glasbeno nadarjene moške in ženske, da se jim pridružijo. Vaje so vsak torek ob 20. uri, pričakujejo vas že ta torek! V nedeljo bo prvonedeljsko darovanje za cerkev. Na tretjo nedeljo smo zbrali nekoliko manj, kot znaša obrok za plačilo obresti posojila za odplačilo dolga. (Obrok je bil 1.154 evrov -277.000 Sit, zbrali pa smo 970 evrov- 233.000 Sit). V nedeljo po polenajsti sv. maši bo sestanek z birmanskimi animatorji. Vabimo vse župljane, da po svojih močeh pomagate prizadetim v zadnjih poplavah:- preko položnic, ki so na voljo zadaj v cerkvi- preko tel.štev. na Slovenski Karitas 01/300 59 60 (vsak delavnik med 8. in 15.), kjer lahko zaprosite za posebno položnico- preko klika: Slovenska Karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana, TRR: 02140-0015556761, namen: poplave, sklic:00 6106 Lokacija: