27. NAVADNA NEDELJA 7.10.2007

GODOVI TEDNA: v ponedeljek sv. Benedikta, mučenka, v torek sv. Dionizij in tovariši, mučenci, v sredo sv. Florencij, mučenec, v četrtek sv. Bruno Kolnski, škof, v petek sv. Maksimilijan Celjski, mučenec, v soboto sv. Koloman, nedelja bo 28. navadna v cerkvenem letu.Danes obhajamo rožnovensko nedeljo , dan, ko se kristjani spomnimo na lepo, starodavno molitev, ki je že marsikomu pomagala k bolj živi in dejavni veri in večjemu zaupanju v Božjo previdnost. Marsikomu je bila molitev rožnega venca v hudih preizkušnjah edina rešitev. Spomnim se pripovedi nekega duhovnika, ki so ga komunisti po 2. svetovni vojni zaprli v celico brez oken, v kateri je moral živeti dolgo časa, ne da bi vedel, ali je zunaj dan ali noč. Hoteli so ga psihično uničiti, pa ga niso mogli. Rešila ga je poglobljena molitev rožnega venca in premišljevanje njenih skrivnosti. Tudi zgodovina potrjuje veličino in vrednost te molitve.Sredi 16. stoletja je krščanskim deželam pretila skrajna nevarnost s strani Turkov. Velika zmaga kristjanov nad neprimerno močnejšim turškim brodovjem v bitki pri Lepantu 7. oktobra 1571 je bila v tem pogledu odločilnega pomena. Kdor gleda na dogodke s stališča evropske zgodovine, ne more podcenjevati usodnega pomena velike lepantske bitke. Papež Pij V. je skušal prebuditi tudi duhovne sile zaveznikov in je v ta namen določil post in javne molitve, posebej še molitev rožnega venca. Kristjani so v bitki zmagali ravno na 1. nedeljo meseca oktobra (7.10.15719, ko so se bratovščine rožnega venca zbrale in goreče molile rožni venec. Tudi danes lahko ta molitev izprosi velike milosti , zlasti vsem, ki so v stiskah in velikih nevarnostih. V mesecu oktobru naj bo v naših družinah vsak večer vsaj nekaj časa prihranjen za to lepo družinsko molitev. V Oznanilih prejšnje nedelje je prišlo do pomote , za kar se opravičujemo. Otroci bodo v ponedeljek in torek začeli z molitvijo rožnega venca že ob 18.15. uri.Zmolili bodo vsakič samo tri desetke, nato bodo odrasli začeli rožni venec moliti ob običajni uri.Z mesecem oktobrom bo spet začela delovati našaBIBLIČNA SKUPINA . Letos bodo srečanja ob ponedeljkih takoj po večerni sv. maši. Jutri, v ponedeljek, bo po večerni sv. maši jesensko srečanje POPOTNIKOV. V sredo zvečer ob 20. uri bosrečanje zakonske skupine MI.V četrtek se bodo pri večerni sv. maši spet zbrali našiASISTENTI V soboto vabijo popotniki na izlet na Ajdno nad Žirovnico.Na poti vas bo spremljal duhovni pomočnik g. Matjaž. Na Ajdni bo tudi sv. maša.V nedeljo, 14. 10. 2007, bo na Ježici ob 15.uri REVIJA PEVSKIH ZBOROV župnij naše šentviške dekanije. V nedeljo bo ob 16. uri SHOD V ČAST SV. DUHU. Lokacija: