28. NAVADNA NEDELJA 14.10.2007

GODOVI TEDNA: v ponedeljek bo godovala sv. Terezija Avilska (Velika), redovnica, cerkvena učiteljica, v torek sv. Hedvika, v sredo sv. Ignacij Antiohijski, škof, mučenec, v četrtek sv. Luka, evangelist, v petek sv. Janez Berebef, duhovnik in drugi kanadski mučenci, v soboto sv Vendelin, nedelja bo 29. navadna €“ misijonska. V naši cerkvi bo danes ob 16. uri SHOD v čast Svetemu Duhu. Danes bo ob 15. uri v Šentvidu revija pevskih zborov župnij naše dekanije. Lepo vabljeni! V ponedeljek zvečer ob 18.15 bo v župnišču sestanek s katehistinjami. V sredo ob 18.30 vabimo na roditeljski sestanekstarše otrok iz 2. razreda. Zvečer po sv.maši in molitveni uri bo oktobrska seja župnijskega sveta. Ta teden bodo spet oživele birmanske skupine. Vsi birmanci so dobili seznam, na katerem so zapisane skupine, animator, številka njegovega mobilnega telefona in dan in ura srečanja. Srečanja bodo spet vsake štirinajst dni. Ker je nemogoče določiti termine srečanj tako, da bodo z njimi zadovoljni vsi birmanci dopuščamo, da se za morebitne spremembe ali zamenjave po telefonu dogovorijo s svojimi animatorji. Razlog za zamenjavo skupine mora biti tehten, vsak birmanec bo moral upravičen zadržek dokazati. Na zadnji seji župnijskega sveta smo veliko govorili o oblikovanju nedeljske pol enajste sv. maše. Želimo, da bi bilo pri tej maši omogočeno čimbolj dejavno sodelovanje otrokom in njihovim družinam (staršem). Ne samo pridiga, tudi druge dele sv. maše bomo skušali čimbolj prilagoditi tako, da bo sodelovanje bolj živo in dejavno. Predpogoj, da za to sploh lahko kaj storimo je, da bodo otroci pri sveti maši v prvih klopeh pred oltarjem. Starše prosimo, da nam pri tem pomagate in razložite svojim otrokom, da bodo pri sveti maši lahko mnogo bolje sodelovali, če bodo skupaj v klopeh. - Že dalj časa opažamo, da se birmanci in birmanke pri sv. maši zadržujejo v predverju ali celo na stopnicah, ki vodijo na kor. Nekateri se tam ves čas igrajo s telefoni, to pa želimo preprečiti. Odslej prosimo (zahtevamo), da birmanci sodelujejo pri sveti maši v cerkvi. Pri birmi bodo sprejeti med odrasle kristjane, zato naj že zdaj občutijo, da 2. cerkvena zapoved bodi ob nedeljah in zapovedanih praznikih pobožno (dejavno) pri sveti maši ne ukazuje samo neko fizično navzočnost, ampak tudi dejavno sodelovanje.Na nekatere nedelje bodo sodelovanje pri sv. maši ob pol enajstih pripravili birmanci , skupaj s svojimi animatorji. Birmanci iz skupine, ki bo na določeno nedeljo za to na vrsti, naj pridejo zaradi lažje kominikacije v prve klopi. Pri sv. Juriju so plošče pred cerkvijo še vedno razkopane. Delavci podjetja Žale so morali prekopati teren pred cerkvijo, ker je počila vodovodna cev. Prejšnji mesec smo poslali na upravo podjetja zahtevo, da se okolica cerkve spet vzpostavi v prvotno urejeno stanje, pa so pisno odgovorili, da bodo zaradi posedanja zemlje to lahko napravili šele pomladi. Vsako tretjo nedeljo v mesecu je nabirka namenjena odplačilu obresti dolga pri Krekovi (sedaj Raiffeisen) banki. V tem mesecu bo tretja nedelja misijonska, zato smo v ta namen določili nabirko naslednje nedelje (28.10.). Ob tej priliki se vam lepo zahvaljujemo za uvidevnost, s katero sodelujete pri odplačevanju dolga za novo cerkev in sploh za vse vaše prispevke, s katerimi podpirate našo župnijo. Delavniške večerne svete maše bodo ob 18.30 po premaknitvi ure na zimski čas! Lepo vabimo vse mlade, ki obiskujete srednje ali poklicne šole, da se pridružite mladinski skupini, ki ima svoja srečanja ob ponedeljkih ob 19.30! Lokacija: