29. NAVADNA NEDELJA 21.10.2007

GODOVI TEDNA: nedelja; sv. Uršula in tovarišice - mučenke ponedeljek; sv. Marija Salomatorek; sv. Janez Kapistransreda; sv. Anton Marija Klaret - škof četrtek; sv. Darija (Darinka) - mučenka petek; sv. Lucijan - mučenec sobota; sv. Sabina Avilska - mučenka nedelja; 30. navadna €“ žegnanjska nedelja Današnja nedelja je MISIJONSKA nedelja, dan, ko nas sv. Cerkev spomni na dolžnost oznanjevanja evangelija. Jezus je pred svojim vnebohodom naročil apostolom, naj gredo po vsem svetu oznanjati evangelij: Pojdite torej in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha in učite jih izpolnjevati vse, kar koli sem vam zapovedal! (Mt 28, 19). Danes se spominjamo vseh velikodušnih in hrabrih misijonarjev in misijonark, duhovnikov, redovnikov, redovnic in laikov. Slovenci smo znani po velikem številu misijonarjev in misijonark, ki delujejo po vsem svetu. Največje misijonsko področje, ki ga Slovenci že dolga desetletja oskrbujemo je otok Madagaskar. Skupno praznovanje misijonske nedelje za našo nadškofijo bo danes popoldan ob 15.30. uri v župniji Kranj Šmartin. €“ Kristjani danes nimamo v mislih samo teh daljnih misijonov, na drugih delih širnega sveta. Tudi Evropa postaja vedno bolj misijonsko področje. Afriški kardinal Gantin je ob neki priliki dejal, da bo kmalu prišel čas, ko bodo morali Evropo ponovno pokristjaniti misijonarji iz Afrike. To se že dogaja! Zaradi velikega upada duhovniških poklicev in premajhnega števila duhovnikov, v mnogih državah Evrope (Poljska) že delujejo na izpraznjenih župnijah duhovniki iz Afrike. €“ Tudi Slovenija se že sooča z velikimi težavami zaradi pomanjkanja duhovnih poklicev. Zelo potrebno je, da se vsi kristjani ozavestimo in vsak po svojih sposobnostih in močeh, posredujemo Jezusov evangelij našim ljudem. Posebno dolžnost oznanjevanja imajo po družinah starši. Otroci vernih staršev v večini primerov tudi sami sprejmejo vero kot vrednoto in po njej živijo. Vprašajmo se danes, na misijonsko nedeljo, ali smo po Jezusovi želji res luč sveta in sol zemlje?! Jutri, v ponedeljek, bo ob 19.30 sestanek BIBLIČNE SKUPINE.V sredo zvečer ob 18.30. uri bo roditeljski sestanek za starše otrok iz 2. razreda verouka. Lepo vabljeni! V četrtek ob 19.30. uri bo sestanek z voditelji naslednjih skupin, ki delujejo v naši župniji: Karitas, ministranti, bralci, čistilke, vezilje (gospa Korbar), birmanski animatorji, pevci (obeh zborov). Prav je, da smo kot ista duhovne družina seznanjeni, kako posamezne skupine delujejo. Vsak naj pripravi kratko poročilo. V soboto vabijo POPOTNIKI na Veliko planino, kjer bo ob 12.30 pri kapelici tudi sveta maša. Maševal bo naš duhovni pomočnik, gospod Matjaž. Odhod bo ob 7.30. uri. Prihodnja nedelja bo žegnanjska. Tudi letos vam bomo po obeh dopoldanskih mašah v atriju postregli s kuhanim vinom in pečenim kostanjem. Lokacija: