30. NAVADNA NEDELJA 28.10.07

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Narcis - škof torek; sv. Marcijan - mučenec sreda; sv. Volfgang (Volbenk) - škof četrtek; slovesni, zapovedani praznik vseh svetnikov petek; spomin vseh vernih rajnih sobota; sv. Viktorin Ptujski - škof, mučenec nedelja; 31. navadna - zahvalna nedelja Danes praznujemo žegnanjsko nedeljo, dan, ko se s posebnim spoštovanjem spominjamo naših cerkva, ki so nam jih predniki z žrtvami in ljubeznijo postavili, da se v njih srečujemo z Očetom, z Gospodom in Odrešenikom Jezusom Kristusom in s Svetim Duhom. Za večino slovenskih cerkva se ve, kdaj so bile posvečene, v teh praznujejo vsako leto žegnanjsko nedeljo na dan posvečenja. Za mnoge druge pa dneva posvečenja ne poznamo ali pa sploh niso bile posvečene. Med slednje spada tudi naša nova cerkev, slovesnost posvetitve nas še čaka. Na današnji dan se Bogu ponovno zahvalimo za to neprecenljivo milost, da smo kljub mnogim velikim težavam, zlasti finančnim, novo župnijsko središče lahko vendarle zgradili. Naša cerkev nam je znamenje, da nam je Bog sezidal Božjo hišo in se je ob njeni gradnji dobesedno Uresničila preroška beseda Psalma 127: če Gospod ne zida hiše, se zamanj trudijo z njo njeni graditelji. V četrtek bomo praznovali slovesni, zapovedani praznik vseh svetnikov. Vsak dan v cerkvi praznujemo godove svetnikov in svetnic, ki jih je Cerkev zaradi njihove herojske stopnje svetosti proglasila za svete. Na praznik vseh svetnikov pa se bomo spomnili predvsem vseh tistih, ki so živeli po evangeliju, uresničevali dela ljubezni do bližnjega in odšli s tega sveta nepoznani. Sveti Janez vidi v knjigi Razodetja veliko množico, ki je nihče ni mogel prešteti, iz vseh narodov, rodov, ljudstev in jezikov. Stali so pred prestolom in pred Jagnjetom, ogrnjeni v bela oblačila, v rokah pa so držali palmove veje (Raz 7, 9). Mednje spadajo tudi mnogi naši sorodniki, prijatelji, dobrotniki in življenjski sopotniki. Praznik vseh svetnikov nam utrjuje zavest, da je med svetniki v nebesih in nami, ki smo še na zemlji trdna vez ljubezni in molitve. Vstali Jezus je že cilj svetih v nebesih; potrudimo se, da ga bomo s svojo zvestobo dosegli tudi mi, ki smo še na poti v večno domovino. Na praznik bodo svete maše: ob 7.30. (sv. Jurij), 9., 10. (sv. Jurij), 10.30., 15. (sv. Jurij) in 19. uri. MOLITVE NA POKOPALIŠČU v Stožicah bodo ob 14. 30. uri. Zvečer bomo za rajne molili rožne vence: dva dela pred sv. mašo (začetek ob 18.15), po sv. maši pa še ostala dva.Na praznik Vseh svetih bodo na ljubljanskih Žalah v cerkvi Vseh svetih sv. maše vsako polno uro od 7. do 18. Ob 15. uri bo vodil somaševanje nadškof in metropolit msgr. Alojz Uran. Ob 14.15. uri bo nadškof vodil molitve za rajne pri spomeniku padlim v vojni za Slovenijo in ob 16. uri pri duhovniških grobovih. €“ Ob 20. uri bo molitveno bogoslužje za mlade, vodil ga bo prav tako gospod nadškof, pod geslom Enkratnost tvojega življenja. Vsi mladi lepo vabljeni!V četrtek, na dan VERNIH RAJNIH bodo pri sv. Juriju tri svete maše. Prva se bo začela ob 7. uri, po njej bodo molitve na pokopališču in nato ostali dve sv. maši. V cerkvi Sv. Duha bodo svete maše zvečer ob 18., 18.30. in 19. uri. Ta teden bo prvi v mesecu novembru. Zaradi praznika Vseh svetih in spomina vernih duš, prvega četrtka in petka ne bomo praznovali. V nedeljo bo običajna prvonedeljska nabirka za cerkev. Ta teden zaradi počitnic ne bo verouka! Od jutri dalje bodo večerne sv. maše ob 18.30. uri !! Lokacija: