Župnijska Karitas Stožice

Župnijska Karitas Stožice deluje že več kot 20 let. Sestavlja jo 13 rednih članov ter 4 pomožni člani. Veliko mladih pa nam pomaga pri različnih akcijah. Pri delu nam z nasveti in idejami veliko pomaga tudi gospod župnik Sebastijan Cerk, ki je naš duhovni vodja.

Župnijska Karitas Ljubljana - Stožice
Stoženska cesta 3c

Prikaži večji zemljevid

Uradne ure►(klikni tukaj)

Aktivnosti Župnijske Karitas Stožice:

Dom starejših občanov Bežigrad

• Vsako soboto sodelujemo pri maši, in sicer:
  • pripravimo jedilnico,
  • pripeljemo ter odpeljemo oskrbovance,
  • sodelujemo pri maši z branjem beril in petjem
  • Obdarovanje za večje praznike

Velika noč

• Župnija zbira pirhe od velikonočnega blagoslova za oskrbovance v Domu starejših občanov Bežigrad. Ker pa jih vsako leto zberemo preveč, jih namenimo tudi brezdomcem, ki jih oskrbuje Župnija Marijino oznanjenje.

Božič

• Člani sami izdelamo in pripravimo manjša darila za vse oskrbovance doma in tiste, ki jih obiščemo na domu. Pri obdarovanju nam pomagajo študentje, mladi in mladinski pevski zbor, ki vedno lepo obarva bogoslužje ob večjih praznikih.

Dan ostarelih in bolnih

• Tradicionalno ga pripravimo na binkoštni ponedeljek. Letos se je srečanja udeležilo skoraj 100 ostarelih. Mašo z bolniškim maziljenjem tudi tradicionalno vodi eden od bolniških duhovnikov.

Družabništvo

• V sklopu Inštituta Antona Trstenjaka se 17 sodelavcev pripravilo na tedensko družabništvo z ostarelimi. Pet sodelavcev pa se je odločilo za vodenje skupine. Skupina Jesenki šopek se tedensko sestaja.

Teden Karitas

• V zadnjih letih smo organizirali že dva dobrodelna koncerta, kjer domači pevci in glasbeniki prostovoljno sodelujejo in na ta način pomagajo pri zbiranju sredstev za pomoč večjim družinam in družinam v stiski.

Če želite nam lahko pišete na naslov: karitasstozice@hotmail.com

Martina Hozjan

Več o akcijah Slovenske Karitas si lahko ogledate na naslovu karitas.