31. NAVADNA NEDELJA 4.11.2007

GODOVI TEDNA:ponedeljek; sv. Zaharija in Elizabeta - starša Janeza Krstnika torek; sv. Lenart - opat sreda; sv. Ernest četrtek; sv. Gotfrid (Bogomir) - škof petek; spomin na posvetitev lateranske bazilike sobota; sv. Leon Veliki - papež, cerkveni učitelj nedelja; 32. navadna v cerkvenem letu Ta teden bosta dva sestanka za starše:V ponedeljek bo ob 18.30. uri sestanek za starše otrok iz 5. razreda, v sredo ob 18.30 pa sestanek za starše otrok iz 4. razreda. Lepo vabljeni! V četrtek bodo pri večerni maši sodelovali naši asistenti. Danes OBHAJAMO ZAHVALNO NEDELJO. Hvaležnost je krepost, ki ni prav pogosta med ljudmi. Ko se nam izpolnijo neke želje, hitro pozabimo na tistega, ki nam je pri tem pomagal. Tudi pred Bogom smo največkrat samo prosilci, na darove, ki smo jih prejeli iz njegovih rok pa hitro pozabimo. Jezus nam je sam s svojim zgledom pokazal, da moramo krepost hvaležnosti postaviti med prve vrednote, ki oblikujejo naše življenje. Ko je zvečer pred svojim trpljenjem pri zadnji večerji vzel v roke kruh, se je zahvalil svojemu nebeškemu Očetu, šele potem ga je razlomil in dal svojim učencem. S tem dejanjem nam je dal vedeti, da je On sam in njegovo odrešenjsko delo, dar njegovega nebeškega Očeta. €“ Pri vsaki sveti maši bi se morali tega zavedati in tudi naše sodelovanje bi moralo biti v prvi vrsti zahvala za vero in vse milosti, ki nam jih Božja ljubezen v neizmerni dobroti naklanja. Grški izraz euharistija pomeni zahvala. Danes, ko obhajamo zahvalno nedeljo, dajmo res močan poudarek našemu bogoslužnemu shodu in naj bo naše sodelovanje pri njem vse v znamenju hvaležnosti.Noben človek ne more živeti sam. Gorje tistemu, ki nikogar nima, da bi mu stal ob strani v življenju. Otroke bi morali starši vzgajati že od malega dalje, da ni samo po sebi umevna njihova varnost in preskrbljenost v prijetnem družinskem okolju. Otrok mora spoznati, da sta očka in mamica Božji dar, Bog ju je dal, da zanj skrbita, dokler ne postane polnoleten in sposoben za samostojno življenje. Starše je treba spoštovati in jim biti hvaležen vse življenje. To mora otrok v otroških letih, pa tudi kasneje pokazati zlasti v dejanjih. Vsi ljudje, zlasti naši najbližji, prijatelji, naj še posebej v teh dneh začutijo, da jih imamo radi in da smo jim hvaležni za to, da s svojim prijateljstvom bogatijo naše življenje. Tudi v župnijski skupnosti živimo prijatelji, veže nas ista vera in isto prizadevanje za rast Božjega kraljestva med nami. Brez prizadevnih, radodarnih, plemenitih ljudi bi bila župnija mrtev organizem, brez smisla in življenja. Tako pa lahko vsak trenutek opazimo, koliko naših ljudi žrtvuje svoj dragoceni čas in svoje darove za dobro naše skupnosti. Blagor vsakemu, ki ima zavest soodgovornosti v življenju župnije. Tudi ta zavest je Božji dar. Danes z veseljem in s hvaležnostjo vsem vam, dragi dobrotniki, ki delate dobro na različnih področjih našega župnijskega življenja, kličemo BOG VSEM STOTERO POVRNI! V nedeljo popoldan ob 16. uri bo SHOD v čast Svetemu Duhu. Lokacija: