32. NAVADNA NEDELJA 11.11.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Jozafat - škof, mučenec torek; sv. Stanislav Kostka sreda; sv. Nikolaj Tavelič - mučenec četrtek; sv. Albert veliki - škof, cerkveni učitelj petek; sv. Marjeta Škotska - kraljica sobota; sv. Elizabeta Ogrska nedelja; 33. navadna - predzadnja nedelja v cerkvenem letu Jutri, v ponedeljek, bo po večerni sv. maši (ob 19. uri) srečanje biblične skupine. Pod vodstvom dr. Rudija Koncilije se boste poglabljali v duhovno sporočilo Svetega pisma, knjige Božjega razodetja. Lepo vabimo vse, ki se zavedate pomena Svetega pisma v našem krščanskem življenju, da se nam pridružite. V sredo ob 18.30. uri bo roditeljski sestanek za starše otrok iz 7. razreda verouka. Lepo vabljeni! V sredo bo po večerni sv. maši in molitveni uri (ob 19.25) novembrska seja župnijskega pastoralnega sveta. Prosimo člane, da pridete v polnem številu in če se le da brez zamujanja! V nedeljo popoldan bo ob 15. uri na Ježici srečanje župnijskih pastoralnmih svetov naše šentviške dekanije. Vse člane župnijskega sveta prosimo, da si vzamete čas in se srečanja udeležite v polnem številu. Glavni referat bo imela prof. Berta Golob, tema bo DRUŽINA V DRUŽBI IN CERKVI. Gospa Golobova je priznana umetnica slovenske besede, pa ne samo to, nagovorila nas bo iz svoje globoke vere in življenjskih izkušenj. Po referatu bomo, kot vsako leto, v skupinah nadaljevali pogovor o temi in sestavili zapisnik. Vsaka župnija bo imela pri vodenju skupin neko nalogo. Kakšno ima naš ŽPS bomo izvedeli ta teden. V nedeljo bo jesensko darovanje za domača duhovnika.Ob koncu bogoslužnega leta imamo v naši dekaniji vsako leto srečanje župnijskih pastoralnih svetov. Namen tega srečanja je predvsem v povezovanju posameznih župnij in spoznavanju dela župnijskih svetov. Letošnje leto je posvečeno misli na družine in na problematiko, ki jo danes člani družin, družba in župnije čutimo v novem, tako razklanem načinu življenja. V tem letu se bomo spomnili tudi nepopolnih družin, kjer samo mati (ali samo oče) nosi vso skrb za preživetje družinskih članov in za vzgojo otrok. Takih družin je vedno več in Cerkev se čuti dolžno, da jim na ustrezen način priskoči na pomoč. Danes se vedno več mladih ljudi odloča za življenjsko skupnost izven zakona, civilnega in cerkvenega. Tako življenje seveda ni po Božji volji, zato se kristjani, ki si prizadevamo svojo vero živeti dejavno, za tako obliko življenjske skupnosti ne smemo odločati. Zakaj se vse več mladih za to odloča je več vzrokov. Gotovo pa je eden prvih in glavni, da se mladi bojijo vezati, bojijo se obljubiti zvestobo drug drugemu za vse življenje. To pa je splošni pojav, ki ga prinaša razkristjanjena, sekularizirana družba, ki človeku pripisuje popolnoma svobodno odločanje v vseh smereh življenja. Kjer vera ni več temeljna vrednota življenja, je seveda mogoče vse: spreminjati Božje in naravne zakone, privzeti si način življenja brez obvez in dolžnosti. Ko je človek mlad, je postavljen v vrtinec aktivnega življenja in zato ne vidi nekaterih svojih napačnih življenjskih odločitev. Ko pa postane starejši in zlasti, ko ga udari huda bolezen, se sooči s svojim zgrešenim načinom življenja in ga obžaluje, če ima v sebi le iskrico resnicoljubnosti. Za vse mlade, ki se odločajo za tak, nekrščanski način življenjske skupnosti, moramo veliko moliti in prositi Sv. Duha, naj jim da pravo spoznanje. Lokacija: