KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA 25.11.2007

GODOVI TEDNA: nedelja; danes praznujemo slovesni praznik Kristusa Kralja vesoljstva ponedeljek; sv. Valerijan Oglejskitorek; sv. Modest Gosposvetski - škofsreda; sv. Berta - mati sv. Ruperta četrtek; sv. Saturnin - mučenec petek; sv. Andrej - apostol sobota; sv. Eligij - škof nedelja; 1. adventna - začetek novega cerkvenega leta Jutri, v ponedeljek bo ob 18.30 pri nas v kapeli maševal naš slovenski misijonar iz Madagaskarja, gospod Tone Kerin. Po sveti maši bo imel v dvorani predavanje, na katerem nam bo spregovoril o svojem delu v misijonu. Misijonar Kerin je doma iz Straže (župnija Krško) in že deset let deluje v kraju Midongy Atsimo na Madagaskarju. Navajamo nekaj njegovih misli: O moj Bog, dal si mi v oskrbo župnijo z osemdeset tisoč ljudmi, na površini, ki je velika kot pol Slovenije. S pomočjo dobrotnikov smo zgradili sedem cerkva, gradimo šole in popravljamo ceste. Koliko trpljenja, koliko uresničenih sanj in veselja €“ za vse to Hvala. - Ljudem ne smeš dati denarja, ampak je pomembnejše to, da si z njimi in jim pokažeš pot do dela, izobrazbe in dostojanstva. - Delam v sreči, upanju in neskončnem veselju.- Župnijski pastoralni svet vas vse prisrčno vabi, da se sv. maše in predavanja udeležite! V četrtek zvečer bodo pri sveti maši sodelovali naši ASISTENTI. Po maši bo srečanje v župnišču. V nedeljo bomo vstopili v novo cerkveno leto, ki ga začenjamo s svetim časom adventa, v katerem se bomoDuhovno pripravili na božični praznik Gospodovega rojstva. Adventni čas obsega štiri adventne nedelje. Letos bo kratek, saj bo v ponedeljek četrtega tedna že sveti večer. Advent je eden najlepših časov cerkvenega leta. Že narava nas nagiba k premišljevanju človekove minljivosti in zemeljske končnosti. Vse stvarstvo se bo nekoč preobrazilo v novo nebo in novo zemljo (Raz 21,1). Jezus nas v evangelijih resno opozarja, naj svoj čas bivanja na zemlji uporabljamo resno in odgovorno. Advent pomeni prihod, pričakovanje Gospodovega prihoda. Ko se bomo pripravljali na praznovanje Gospodovega zemeljskega rojstva (njegovega prvega prihoda), bo to v bistvu priprava tudi na Gospodov prihod ob koncu časov. Kakor namreč blisk posveti od enega konca neba do drugega, tako bo Sin človekov na svoj dan (Lk 17, 24). Takrat bo prišel Sin človekov z veliko močjo in slavo sodit žive in mrtve. Jezusove besede nas morajo strezniti, da ni vse dobro kar delamo, mislimo ali govorimo. V človekovi duši se vsak dan nabirajo nove pomanjkljivosti, novi grehi. Koliko je v nas sebičnosti, koliko napuha, zavestnega kršenja Božjih zapovedi. Advent nam je dan kot milostni dar. Spet bomo skušali popraviti razrahljane vezi med nami, Bogom in našimi bližnjimi. Več o adventnih pripravah bomo razmislili v prihodnjih Oznanilih. Lokacija: