1. ADVENTNA NEDELJA 2.11.2007

GODOVI TEDNA ponedeljek; sv.Frančišek Ksaver torek; sv. Janez Damaščan sreda; sv. Saba (Savo) četrtek; sv. Miklavž (Nikolaj)- škof petek; sv. Ambrož - škof, cerkveni učitelj sobota; slovesni praznik Marijinega brezmadežnega spočetja nedelja; 2. adventna - god sv. Valerije mučenke Jutri bo ob 19. uri srečanje članov biblične skupine Pretekli ponedeljek nas je v okviru tedna Karitas nagovoril misijonar Tone Kerin. Življenje na Madagaskarju je v več značilnostih močno različno od življenja pri nas. Stres in potrošniška mrzlica sta tamkajšnjim ljudem neznana, odlikuje pa jih povezanost, skromnost in goreča želja, da Boga pobližje spoznajo. Vse, ki želite prispevati za gradnjo šole na Madagaskarju vabimo, da svoj dar oddate v nabiralnik Karitas zadaj v cerkvi. Darove bomo oddali misijonarju 17.12.2007. Puščica današnje nedelje je namenjena misijonskim potrebam. Z današnjo nedeljo vstopamo v advent, čas duhovne priprave na veliki božični praznik. Kristjani ne smemo podleči mrzlici, ki jo povzročajo mediji s svojimi priporočili za velike adventne nakupe in zabave veselega decembra, Ta čas ima svoj pomen popolnoma drugje. Jezusovo rojstvo je neskončno veliko darilo vsemogočnega Boga, ki je v svojem bistvu Ljubezen. Jezus se je rodil, da bi se tudi mi, ki vanj verujemo neprestano, vsak dan znova in znova rojevali v bolj evangeljske ljudi, ljudi, ki skušamo zavestno živeti tako, kot nas uči Jezus Kristus. Zato imamo v času adventa, ki je milostni čas (grško kairos) ponovno priliko, da popravimo vse tisto, kar smo v svoji grešnosti pokvarili in podrli v naših odnosih do Boga in do bližnjega. €“ Vse vas, dragi župljani, vabimo, da (če je le mogoče) pogosto prihajate k adventnim svetim mašam in že sedaj na začetku adventa mislite na dobro adventno spoved. Spreobrnjenje srca more edino dati človeku notranji mir in veselje.: Mir vam zapuščam, svoj mir vam dajem. Ne dajem vam ga, kakor ga daje svet. Otroci bodo dobili ta teden pri veroučnih urah adventne koledarje, ki jih je izdala Misijonska pisarna. Spet bodo v njih našli polno priložnosti za oblikovanje sebe po evangeliju in za dobra dela. Ves advent bodo zbirali darove za potrebe misijonarjev, ki delujejo med revnimi ljudmi na drugih celinah sveta. V sredo ob 16.30. uri bo MIKLAVŽEVANJE za otroke. Vsak otrok bo prinesel darilo v vrednosti do 5 evrov in ga položil pred prihodom Miklavža pred oltar. Sv. Miklavž naj nas uči delati dobro drug drugemu! Zvečer ob 19.30. uri bo miklavževanje za mlade (mladince, študente, animatorje, asistente). Vsak naj prinese dobro voljo in darilo v vrednosti 5 evrov. V soboto bomo praznovali slovesni praznik Marijinega brezmadežnega spočetja. Marija je bila kot Odrešenikova Mati izvzeta iz žalostne zakonitosti, da je vsak človek spočet v stanju izvirnega greh. Njena duhovna čistost in svetost nam je vsem kažipot, da se moramo odločati za čisto življenje brez greha. Podobno svetost bo mogoče doživeti šele po smrti tistim, ki se neprestano prizadevajo za svetost svojega življenja. V nedeljo popoldan ob 16. uri bo SHOD v čast Svetemu Duhu.Na pozabimo, da je teden pred nami prvi v mesecu decembru (pobožnosti prvega četrtka, petka in sobote). Lokacija: