2. ADVENTNA NEDELJA 9.12.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; Loretska Mati Božjatorek; sv. Damaz I.- papež sreda; sv. Amalija (Malka)- mučenka četrtek; sv. Lucija - devica, mučenka petek; sv. Janez od Križa - duhovnik, cerkveni učitelj, sobota; sv. Marija di Rossa nedelja; 3. adventna - začetek božične devetdnevnice Danes popoldan ob 16. uri bo SHOD v čast Svetemu Duhu. Vabljeni!V sredo zvečer bo srečanje zakonske skupine MI. Zvedeli smo, da povzroča veliko nejevolje spreminjanje že domenjenih terminov za mašne namene. Dolžni smo vam pojasniti, zakaj do tega prihaja in obenem ponuditi neko rešitev. Mašne namene moramo prestaviti na druge dneve samo v primerih, ko moramo opraviti pogrebne maše. Te imajo absolutno prednost, saj se ne morejo opravljati šele štirinajst dni po pogrebu, to seveda vsakdo razume. V tem mesecu je bilo v župniji izredno veliko pogrebov, zato smo morali premakniti več mašnih namenov. V bodoče bomo zadevo reševali takole: 1. od februarja dalje bomo vsake štirinajst dni pustili eno večerno mašo brez namena, za morebitno zamenjavo mašnih namenov. 2. prosimo vas, da nam pri naročilu mašnega namena pustite svojo telefonsko številko, da vas o morebitni zamenjavi obvestimo in se skupno dogovorimo za drug datum. 3. Kdor izrecno želi, da se sv. maša z njegovim namenom ne prestavi ampak opravi na dogovorjeni dan, bomo poskrbeli, da bo opravljena v eni od mestnih župnij, kjer je veliko duhovnikov in niso vezani na razpored. Kje in ob kateri uri bo opravljena, se bomo dogovorili z vami. Če boste imeli kdaj kakršen koli sum, da ni vse v redu z vašim naročilo, nam, prosimo, nemudoma to sporočite, da zadevo uredimo. Miklavževanje z otroki je za nami, zahvaljujemo se vsem staršem, da ste se držali dogovora in poskrbeli za darila. Slišati je, da ste nekateri načinu obdarovanja, ki smo ga letos izvedli nasprotovali. Vsi, ki smo miklavževanje pripravili smo imeli občutek, da ste bili navzoči starši in otroci zadovoljni. Vsem seveda nikoli ni mogoče ugoditi. Miklavževanje, kakršnega izvajajo izven cerkvene ustanove, dobiva čedalje bolj potrošniško razsežnost, kar pa je v popolnem nasprotju z resnico o svetniku Miklavžu. Pravi namen miklavževanja je, da se otroci po zgledu človeka z velikim srcem sv. Miklavža, tudi sami naučijo delati dobro drugemu človeku. Da sami drug drugemu postanejo Miklavži. Morda ste opazili, da se marmor na tleh v naši cerkvi spet lepo sveti. Te dni so nam ga s posebnimi postopki strokovnjaki očistili in ponovno zaščitili. Kako bomo v naši župniji praznovali božično devetdnevnico, ki jo danes teden začenjamo, vas bomo obvestili prihodnjič. Zadaj vzemite predlogo za domače molitveno bogoslužje drugega adventnega tedna. Vzemite si čas in vsak večer skupaj s svojimi otroki ob prižganih svečkah na adventnem vencu, opravite to večerno molitev. Vse, ki ste nam pripravili lepo in zanimivo miklavževanje, se lepo zahvaljujemo. Zahvala velja zlasti sestri Katji, Marti, mladinskemu pevskemu zboru in seveda Miklavžu, ki je znal s spretno besedo in lepo mislijo navdušiti naše otroke. Lokacija: