3.ADVENTNA NEDELJA 16.12.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Lazar iz Betanije sreda; sv. Urban V. - papež četrtek; sv. Evgen - mučenec petek; sv. Peter Kanizij sobota; sv. Frančiška Cabrini nedelja; 4. adventna - sv. Janez Kancij Jutri zvečer ob 19. uri bo SREČANJE BIBLIČNE SKUPINE. Jutri bo spovedovanje v Domu upokojencev. Začetek bo ob 14. uri. Duhovniki bomo obiskali vse sobe, vsem voščili blagoslovljene in vesele božične praznike in vsakdo bo imel priložnost za prejem zakramentov svete spovedi in sv. obhajila (bolniki tudi sv. maziljenja). Prosimo svojce, ki imate v našem domu svojega sorodnika, da ga o našem obisku obvestite in če je le mogoče izrečete tudi kakšno besedo vzpodbude. SPOKORNO BOGOSLUŽJE za odrasle pred božičem bo v sredo zvečer. Pripravo na sveto spoved bo imel župnik iz Šmartnega, gospod Frančišek Novak. Na voljo bo več spovednikov. SPOVEDOVANJE ZA MLADINO bo tudi v sredo zvečer, ob 19.30. uri. Vabimo vse mladince, študente, asistente, animatorje in tudi druge, ki sicer niste pri nas vključeni v nobeno skupino, pa obiskujete bogoslužje v naši cerkvi. Na voljo bo več spovednikov. Seja Župnijskega pastoralnega sveta ta mesec odpade. V četrtek zvečer bodo pri bogoslužju spet sodelovali naši ASISTENTI. V soboto dopoldan ob 9. uri bodo mladinci začeli postavljati jaslice in smreke. Prosimo vse asistente in animatorje, da pridete na pomoč. Danes se je začela BOŽIČNA DEVETDNEVNICA. Spredaj pred oltarjem smo namestili jaslično pokrajino, na katero bodo veroukarji vsak dan devetdnevnice postavljali svoje kipce pastirjev in ovčk, ki jih že izdelujejo pri verouku, oziroma v birmanskih skupinah pri animatorjih. Birmanci bodo prinašali pastirje, ostali otroci ovčke. Tudi letos bodo otroci vsak večer ponesli Marijin kipec v svoje domove. Po večernem bogoslužju bomo vsakič izžrebali, v katerem domu bo tisti večer Marija prenočila. Ta pobožnost nas bo spomnila na žalostno dejstvo, da Marija in Jožef v Betlehemu zaradi trdosrčnosti ljudi nista dobila prenočišča. Naj naša srca v teh dneh adventnega in božičnega praznovanja postanejo bolj odprta za sočloveka. Letos je adventni čas kratek, saj je sveti večer že v ponedeljek, takoj po četri adventni nedelji. Ponovno vas bi želeli nagovoriti in vzpodbuditi, da čas adventa izkoristite za svojo duhovno pripravo. Ta naj bo doma v družinah zlasti ob večernih urah. Ob prižganih svečkah na adventnem vencu, bo večerna adventna molitev bolj doživeta. Otroci naj pri njej aktivno sodelujejo. Zadaj v cerkvi na polici imate molitvene predloge za tretji adventni teden, ki jih lahko brezplačno vzamete domov (tudi več izvodov). Vabimo vas tudi, da v dneh devetdnevnice vsak dan prihajate k bogoslužju. Poskrbimo, da bodo božični prazniki res veseli. Pravega veselja nam ne more dati veseli december, do njega pridemo edino po poti notranjega spreobrnjenja in bolj poglobljene molitve. Lokacija: