SVETA DRUŽINA 30.12.2007

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Silvester - papež €“ zadnji dan koledarskega leta torek; novo leto - praznik Marije, svete Božje matere sreda; sv. Bazilij Veliki - škof, cerkveni učitelj četrtek; Ime Jezusovo petek; sv. Angela Folinjska - redovnica sobota; sv. Emilijana nedelja; slovesni praznik Gospodovega razglašenja Pred nami so spet lepi prazniki, s katerimi je duhovno okrašen božični čas. Danes praznujemo praznik Svete Družine. Letos obhajamo leto družine, s katerim nam Cerkev spet obrača misel in spomin na prvo in najbolj pomembno ustanovo našega življenja, na družino. Odnosi v Sveti Družini, med Jezusom, Marijo in Jožefom, so nam postavljeni za najvišji zgled, po katerem naj bi se skušali zgledovati vsi krščanski očetje, matere in njihovi otroci. Marija in Jožef sta spremljala Jezusa skozi vso njegovo dobo otroštva. Vzgajala sta ga, da se je kot človek razvijal v zrelo človeško osebnost. Skrbela sta zanj v vseh ozirih, Jezus pa jima je bil pokoren, kot je zapisano v evangelijih. Naj luč ljubezni Svete Družine napolni tudi naše družine, da bodo v njih vladali ljubezen mir, veselje in strpnost. Jutri bomo praznovali drugi sveti večer. Večerna sveta maša bo spet ob 17. uri. Pri njej se bomo Bogu zahvalili za vse prejete milosti preteklega leta. Vabimo vas, da doma spet blagoslovite svoje domove, podobno kot na prvi sveti večer, s kadilom in blagoslovljeno vodo. Na novega leta dan bodo svete maše po nedeljskem redu: ob 7.30., 9., 10.30. in 19. uri. Zvečer ob 18. uri bo molitvena ura za mir, ki jo bomo končali s petimi litanijami v čast Materi Božji. Novo leto je svetovni dan miru, dobrine, ki jo ljudje tako potrebujemo, pa jo na žalost zaradi človeške hudobije in zmot nikoli ne moremo doseči. Samo Bog, Knez miru, more med nami ustvariti mir. Kristjani smo prvi dolžni prinašati mir in veselje ljudem, ki živijo z nami ali ob nas. Naj se po obisku pri molitveni uri pozna, da hočemo biti v svetu prinašalci miru. V soboto bomo praznovali tretji sveti večer, pred praznikom Gospodovega razglašenja. Spet vas vabimo, da večer preživite vsaj nekaj časa v molitvi, podobno kot na sveta večera pred božičem in novim letom. Letos obhajamo praznik Gospodovega razglašenja na nedeljo, zato bo nedeljski red maševanja: ob 7.30., 9., 10.30. in 19. uri. Pri sveti maši ob pol enajsti uri bodo otroci prinesli svoje denarne darove za otroke v misijonih, ki so jih ves advent zbirali. V četrtek se bodo naši veroučenci spet zbrali pri rednem verouku. Ne pozabimo na pobožnosti prvega četrtka, petka in sobote. V nedeljo bo prvonedeljsko darovanje za cerkev. V puščico na tretjo nedeljo v mesecu decembru (za plačilo dolgov) ste darovali 1.291 evrov (310.000 Sit). Hvala vam! Lokacija: