9.NAVADNA NEDELJA 1.6.2008

GODOVI TEDNA: ponedeljek; sv. Marcelin in Peter - mučenca torek; sv. Karel Lwanga in drugi ugandski mučenci sreda; sv. Kvirin iz Siska - mučenec četrtek; sv. Bonifacij - škof, mučenec petek; sv. Norbert - škof sobota; sv. Robert Newminstrski nedelja; 10. navadna, god svetega Medarda. Danes v župniji pozdravljamo naše jubilante, ki letos slavijo okroglo obletnico porok. Vsem želimo obilje Božjega blagoslova, še naprej trdnega zdravja in dobre volje pri reševanju težav, ki jih v še tako dobrem zakonu nikoli ne manjka. Vse preredko nam o svoji življenjski zvestobi in o svojem zakonu spregovorijo zakonci, ki imajo za sabo že lepo obdobje skupnega življenja. Res so izpovedi mlajših zakoncev potrebne, saj se mladi radi pogovarjajo o svojem skupnem življenju. Manjka pa jim življenjskih izkušenj in kako dragoceno je, če jih starejši posredujejo mlajšim. Včasih pravimo, da se mora vsak človek sam spoprijeti z življenjskimi preizkušnjami. Res je, nihče ne more posredovati nikomur čudežnega zdravila, ki bi odvrnilo vse življenjske težave. Res pa je tudi, da se ljudje neprestano o nečem na novo učimo, namesto da bi prisluhnili ljudem z izkušnjami in modrostjo. Kuj me življenje, kuj pravi naš pesnik; prosimo za vse naše jubilante zakonce, da bi znali sprejemati modrost in nasvete tako od svojih sovrstnikov kot tudi od starejših, ki jim je zob časa že pobelil glavo. Ta teden je prvi v mesecu juniju. Ne pozabimo na pobožnosti prvega četrtka, petka in sobote. V sredo bo po večerni sv. maši v župnijski dvorani slovenska misijinarka s. Barbara Čuk delila z nami utrinke življenja in dela v njenem misijonu, ki je na obrobju glavnega mesta Mehike. Lepo vabljeni, da se tega srečanja udeležite!V četrtek se bodo pri večerni sv. maši spet zbrali naši asistenti. V soboto bodo šli šmarničarji na izlet na Mengeško kočo. Zberejo naj se ob 11. uri pred župniščem. Prevoz bo zagotovljen. Otroci naj vzamejo s seboj plastenko vode, hrano in drugo pijačo bodo oskrbeli organizatorji. Domov bodo prišli okoli 16. ure. Zahvaljujem se gospe Ines za dobro voljo in požrtvovalnost. Že vnaprej opozarjamo, da se bo letos poletni urnik maš začel že prihodnji teden, od srede, 11. junija dalje. Med tednom bo samo ena sv. maša, izmenično: v ponedeljek zvečer, v torek zjutraj, v sredo zvečer, v četrtek zjutraj, v petek zvečer in v soboto zvečer. Urnik nedeljskih sv. maš ostane nespremenjen. Lokacija: