Dejavnosti 2023/2024

Animatorji za oratorij se pripravljajo čez celo leto na naslednji oratorij. Srečanja so ob petkih ali po dogovoru.

Mladinska srečanja so vsako 3. petek v mesecu. Vsi »stari« in »novi« mladinci vabljeni, zlasti še »novopečeni« mladinci iz 1. letnika. PRIDI!!!

Zakonska skupina ima svoja srečanja vsako 2. nedeljo v mesecu ob 18h.

Župnijski pevski zbor vodi g. Luka Štiftar. Pevske vaje so ob četrtkih ob 19.45. Vabljeni tudi novi pevci.

Družinski pevski zbor.  Tudi v letošnjem letu vabimo vas, dragi starši, da skupaj s svojimi otroki, ki obiskujejo osnovno šolo, da se pridružite družinskemu pevskemu zboru, ki ima vaje ob sredah ob 19.30. Lepo je, če pri bogoslužju sodeluje vsa družina, četudi starši nimajo dobrega posluha. PRIDITE.

Ministranti imajo svoja srečanja ob sobotah. Svoje prvo srečanje bodo imeli v soboto, 30. 9., ob 9h. Dobimo se pred župniščem.

Molitvena skupina moli vsako sredo ob 18h pred Najsvetejšim. Začnemo v sredo, 4.10. 2023 ob 18h.

Srečanja Skupnosti MiR Slovenija: prinašajo kateheze za odrasle in vsebine evangelizacije zanjeVsako prvo nedeljo v mesecu, ob 17. uri. Prvo srečanje 1.10. 2023 ob 17h. Vabljeni.

Asistenti imajo srečanja ob sobotah enkrat v mesecu.

ŽPS ima redna srečanja vsako tretjo sredo v mesecu. Tajništvo ŽPS pa ima srečanja vsak prvi ponedeljek v mesecu ob 19.45. uri.

Ključarji se dobivajo 1x mesečno ali po dogovoru.

Literarni večeri bodo vsako četrto sredo v mesecu po večerni sveti maši ob 19. 45 v župnijski dvorani. Z gosti se bosta pogovarjali ga. Manica Ferenc in ga. Ana Pavlek. Seveda pa boste k sodelovanju povabljeni tudi vsi, ki se boste literarnih večerov udeležili.

Krožek za klekljanje  ima svoja redna srečanja ob sredah, ob 9. uri. Prvič v sredo, 7. 10.

Mežnarji in mežnarke imajo srečanje ob ponedeljkih.

Čistilni servis. V naši župniji deluje skupina, ki skrbi za čistočo našega svetišča. Žene, ki čistijo cerkev, pastoralni del in tudi okolico cerkve, le-te čistijo večinoma ob ponedeljkih ali torkih. Vabijo pa nove pridne roke, da bi jim pomagale. Prav tako prosimo za pomoč pri čiščenju cerkve sv. Jurija. Tudi tam je potrebno vsak teden očistiti cerkev. Prosim vse, ki bi bili pripravljeni pomagati pri čiščenju, da se oglasite v župnišču, ali pa po telefonu.

Krasilci in krasilke. Naša cerkev je vedno lepo okrašena. To ni nekaj samoumevnega. Za to je potreben čas in talent. Vabim vas, da se pridružite našim krasilcem in krasilkam in jim ponudite pomoč. Prijave sprejemamo v župnišču.

K vsem skupinam ste vabljeni tudi novi člani. Skupine bodo živele samo toliko, kolikor smo se sami pripravljeni udejstvovati in dati na razpolago svoje talente.