Verouk

Veroučno leto 2023/24

Z veroukom pričenjamo v ponedeljek, 18. septembra. V ponedeljek, 11. 9. in v petek, 15. 9., bo od 16h–18h potekal vpis vseh otrok k verouku: od 1. do 9. razreda. Pri vpisu boste dobili učbenike ter liturgične zvezke in poravnali prispevek za katehezo. Za vpis v prvi razred je potrebno izpolniti prijavnico. Prijavnico lahko izpolnite v župnišču, ali pa si jo natisnete tukaj!

Otroci naj pridejo k vpisu s starši in naj nazaj prinesejo tudi podpisana spričevala. Vsak veroukar naj si kupi navaden zvezek.

Urnik:

1.r. in 2.r.: ponedeljek ob 17h.
3.r.: ponedeljek ob 16h.
4.r in 5.r.: ponedeljek ob 15h.
6.r. in 7.r.: ponedeljek ob 15h.
8.r. in 9.r.: ponedeljek ob 16h.

Seznam učbenikov za verouk:

1.r. in 2.r..: Jezus je moj prijatelj -10€
3.r.: Kristjani praznujemo skupaj – 10€
4. in 5.r.: Znamenja na poti k Bogu – 10€
6. in 7.r.: Kdo je ta? – 10€ + delov. zvezek – 8€
8. in 9.r.: Pridi Sveti Duh – 12,50€

Liturgični zvezek – 3,70€. Celoletni prispevek za katehezo – 30€ za otroka (tretji otrok in vsak nadaljnji, brezplačno). Vsi veroučenci, razen 6. in 7.r., naj si kupijo tudi navaden zvezek.

Pravila veroučne šole

• Reden obisk veroučnih ur;
  • Prav je, da se za odsotnost od veroučnih ur prinese pisno opravičilo, ki ga lastnoročno napišete starši ali ga pošljete na email: zupnija.lj.stozice@rkc.si ; namesto pisnega opravičila lahko starši ustno opravičite otrokov izostanek;
  • Za opravičen izostanek se štejejo: zdravstvene težave, družinski dopust ali smrt v družini ali šola v naravi;
  • K vsaki veroučni uri prinese otrok urejen DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, v LITURGIČNEM ZVEZEKU narejeno nalogo in nalepljeno nedeljsko podobico, UČBENIK, pisalo, barvice in COPATE (v primeru odsotnosti otrok naredi naslednjo nalogo);
  • Če ste bili pri sv. maši v župniji, kjer ne delijo podobic, starši v zvezek napišite, kje ste bili pri sv. maši, in se podpišite;
  • obisk nedeljske svete maše velja za vse krščene; reden obisk verouka ter nedeljske in praznične svete maše spadajo k temeljni pripravi na prejem zakramentov (evharistija, spoved in birma).
  • v primeru kakršnekoli nejasnosti se starši pogovorite s katehetom, če je potrebno tudi skupaj z otrokom;
  • udeležba na sestankih naj bo za starše samoumevna.