Karitas

Župnijska Karitas Stožice

Župnijska Karitas Stožice deluje že več kot 20 let. Sestavlja jo 13 rednih članov ter 4 pomožni člani. Veliko mladih pa nam pomaga pri različnih akcijah. Pri delu nam z nasveti in idejami veliko pomaga tudi g. župnik dr. Miran Kelvišar, ki je naš duhovni vodja.

Župnijska Karitas Ljubljana – Stožice
Stoženska cesta 3c

Uradne ure

Uradne ure, kjer ljudem pomagamo s pogovorom, hrano in obleko, imamo dvakrat mesečno (gsm: 071 430 828)

• prvi torek od 17. do 18.
  • tretji torek od 17. do 17. 30.
  • Avgusta uradnih ur ni.

Aktivnosti Župnijske Karitas Stožice

Dom starejših občanov Bežigrad

Vsako soboto sodelujemo pri maši, in sicer:

• pripravimo jedilnico,
  • pripeljemo ter odpeljemo oskrbovance,
  • sodelujemo pri maši z branjem beril in petjem
  • Obdarovanje za večje praznike

Velika noč

Župnija zbira pirhe od velikonočnega blagoslova za oskrbovance v Domu starejših občanov Bežigrad. Ker pa jih vsako leto zberemo preveč, jih namenimo tudi brezdomcem, ki jih oskrbuje Župnija Marijino oznanjenje.

Božič

Člani sami izdelamo in pripravimo manjša darila za vse oskrbovance doma in tiste, ki jih obiščemo na domu. Pri obdarovanju nam pomagajo študentje, mladi in mladinski pevski zbor, ki vedno lepo obarva bogoslužje ob večjih praznikih.

Dan ostarelih in bolnih

Tradicionalno ga pripravimo na binkoštni ponedeljek. Letos se je srečanja udeležilo skoraj 100 ostarelih. Mašo z bolniškim maziljenjem tudi tradicionalno vodi eden od bolniških duhovnikov.

Družabništvo

V sklopu Inštituta Antona Trstenjaka se 17 sodelavcev pripravilo na tedensko družabništvo z ostarelimi. Pet sodelavcev pa se je odločilo za vodenje skupine. Skupina Jesenki šopek se tedensko sestaja.

Teden Karitas

V zadnjih letih smo organizirali že dva dobrodelna koncerta, kjer domači pevci in glasbeniki prostovoljno sodelujejo in na ta način pomagajo pri zbiranju sredstev za pomoč večjim družinam in družinam v stiski.

Če želite nam lahko pišete na naslov: karitasstozice@hotmail.com ali pokličete v času uradnih ur na 071 430 828.

Martina Hozjan

Več o akcijah Slovenske Karitas si lahko ogledate na naslovu karitas.