Zakramenti

KRSTI

V župniji imamo krščevanje otrok vsako prvo nedeljo v mesecu pri sveti maši ob 10.30 ali po dogovoru. Priprava na krst je po dogovoru. Starši morajo prijaviti krst svojega otroka vsaj en mesec pred krstom. S seboj prinesite družinsko knjižico in rojstni list otroka.

BOTRI

Problem botrstva je vedno velik. Zelo na kratko povedano glede vprašanja, kdo je lahko boter, je naslednje: Boter mora biti odrasel kristjan. Imeti mora vse zakramente in obiskovati nedeljsko sv. mašo. Če je poročen, mora biti cerkveno poročen. Kdo živi v civilnem zakonu ali v izvenzakonski skupnosti, ne more biti boter in ne sme prejemati zakramenta spovedi in sv. obhajila. Če je bil nekdo cerkveno poročen in je ločen, a živi sedaj sam, je lahko boter. Boter mora biti tudi praktičen kristjan (redno prejema zakramente).
Vse, o botrstvu dobite v brošuri. Klikni tukaj!

POROKE

Prijava je potrebna mesec dni pred poroko. Potrebni dokumenti: Krstni in samski list, potrdilo o tečaju za zaročence, veroučno spričevalo.

OBHAJILO BOLNIH

vsak 1. petek v mesecu ali po dogovoru – za PREVIDEVANJE kadarkoli!

POGREB

Glede pogreba se najprej dogovorite na Žalah, potem pokličete v župnišče, da se dogovorimo za srečanje. S sabo pa prinesite tudi mrliški list pokojne(ga) in se oglasite v župnišču, da uredimo vse, kar je potrebno.

PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED – ZAKRAMENT SPRAVE

Pred in med vsako mašo ob nedeljah in praznikih. Pred Božičem in pred Veliko nočjo imamo v naši župniji možnost tujega spovednika in sv. spovedi, in sicer eno nedeljo med dopoldanskimi mašami. Za datume je potrebno slediti župnijska Oznanila.
Ob vsakem času, če je nujno lahko pokličete spovednika.